Co je MAP?
MAP = místní akční plán rozvoje vzdělávání
Název: MAP Železnobrodsko IV
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/23_017/0008459
Doba realizace projektu: 1.3. 2024 –31. 12. 2025
Program: Operační program Jan Amos Komenský
Výzva: Výzva č. 02_23_017 Akční plánování v území – MAP
Realizátor: Mas Achát, z.s.
Projektu je poskytována finanční podpora EU
Hlavní cíl MAP
Projekt má za cíl podporu společného plánování a spolupráce mezi zřizovateli, školami a ostatními aktéry ve vzdělávání, nalézt společná řešení místně specif. problémů a potřeb a snižování sociálního vyloučení.
Klíčové aktivity:
- Řízení projektu
Aktivita Řízení projektu probíhá po celou dobu realizace a cílem je vytvořit funkční aparát k naplňování cílů předkládaného projektu. Aktivitu řízení projektu provádí realizační tým složený z odborného a administrativního týmu.
- Vnitřní hodnocení projektu
Cílem je zhodnocení dopadu projektu na cílové skupiny a spolupráce s Řídicím orgánem OP JAK na vyhodnocení celé výzvy. Výstupem bude závěrečná evaluační zpráva.
- Rozvoj a aktualizace MAP
Aktivita je podrobně popsána v Pravidlech pro žadatele a příjemce – specifická část pro výzvu APU – MAP a obsahuje tyto podaktivity:
ŘV a organizační struktura MAP – aktualizace organizační struktury, složení Řídicího výboru, Statutu a Jednacího řádu Řídicího výboru, seznamu pracovních skupin a jejich členů.
Zpracování komunikačního plánu a realizace konzultačního procesu – aktualizace komunikačního plánu, plánování aktivit konzultačního procesu, využívání internetových stránek projektu a profilu na Facebooku, informace v místních médiích, realizace informativního setkání ke kvalitě vzdělávání.
Pracovní skupina pro financování – sledování a navrhování možností financování aktivit, projednávání a připomínkování materiálů vytvářených v rámci projektu.
Pracovní skupina pro podporu moderních didaktických forem vedoucích k rozvoji klíčových kompetencí – výměna zkušeností a odborných znalostí o moderních didaktických formách, metodách, pomůckách a postupech, které vedou k rozvoji klíčových kompetencí dětí a žáků, projednávání a připomínkování materiálů vytvářených v rámci projektu.
Pracovní skupina pro rovné příležitosti – vzájemné vzdělávání, přenos zkušeností a informací a odborně vedená diskuse o problematice nastavení rovných příležitostí a selektivnosti vzdělávacího systému a uvnitř škol, sledování souladu všech aktivit se zásadou rovného přístupu ke vzdělání, vytvoření popisu stávajícího stavu rovných příležitostí v rámci ORP Turnov, popis příčin a návrh aktivit k nastavení rovných příležitostí a k eliminaci selektivity. Výstupem budou návrhy aktivit spolupráce a aktivit škol nastavující rovné příležitosti a podmínky ke vzdělávání.
Místní akční plánování – aktualizace dokumentace MAP – analytické a strategické části i akčních plánů.
Spolupráce s projektem IDZ/krajem – koordinace společných aktivit
Spolupráce s IPs – výměna informací a koordinace aktivit v území
- Implementace akčních plánů
Součástí této aktivity jsou akce pro pracovníky ve vzdělávání i pro veřejnost, školní i mimoškolní aktivity pro děti a žáky
Složení realizačního týmu:
administrativní tým:
Květa Lakatošová – projektový manažer
Lenka Kopalová – administrativní pracovník
Marie Kovářová – finanční manažer
odborný tým:
Květa Lakatošová – koordinátor a odborný řešitel
Mgr. Lenka Jůnová – specialista na komunikaci
Mgr. Tereza Červenková – odborný garant
Jitka Cvrkalová – evaluátor
RNDr. Robert RÖLC, Ph.D., – analytik
Mgr. Tomáš Hartl – odborný lektor pro práci s cílovou skupinou
Mgr. Zdeněk Kučera – odborný lektor pro práci s cílovou skupinou
Lenka Hřibová – odborný lektor pro práci s cílovou skupinou
Mgr. Petr Flégr – odborný lektor pro práci s cílovou skupinou
Mgr. Jan Tichý – odborný lektor pro práci s cílovou skupinou